Almanya'daki Ryanair pilotlarına grev çağrısı

Alman pilot sendikası Vereinigung Cockpit, Ryanair’da çalışan pilotların iş her an bırakma eylemi başlatabileceğini açıkladı

Almanya'daki Ryanair pilotlarına grev çağrısı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Alman pilot sendikası Vereinigung Cockpit (VC), Ryanair'de görevli sendika üyesi pilotların her an greve gidebileceğini bildirdi.

VC’den yapılan açıklamada, Avrupa’nın en büyük havayolu şirketlerinden İrlanda merkezli Ryanair’da çalışan pilotların iş bırakma eylemi başlatabileceği aktarıldı.

Grevin 23-26 Aralık tarihleri arasındaki Noel dönemi haricinde her an başlayabileceği vurgulanan açıklamada, "Bu andan itibaren grev önlemleri her an alınabilir.” denildi.

Söz konusu grev girişimiyle, Ryanair pilotları için adil çalışma saatleri ve piyasa koşullarına uygun ücretler için bir düzenleme hedeflendiği belirtilen açıklamada, sendika üyesi pilotların Ryanair'e rakip olan Tuifly’ın sunduğu maaş kadar kazanmalarının istediğini kaydedildi.

Öte yandan Ryaniar, maaş yapısının İrlanda yüksek mahkemesi tarafından onaylandığını öne sürerek şimdiye kadar uzlaşmaya istekli olmadığını gösterdi.

 

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2017, 16:16
banner53
YORUM EKLE

banner39