Almanya'dan Gezi eylemcisine ödül

Gezi eylemleri sırasında dış güçler arasında ismi sık sık dillendirilen Almanya'dan eylemcilerden birine ödül verildi

Almanya'dan Gezi eylemcisine ödül

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Gezi eylemleri sırasında ismi sık sık dillendirilen Almanya'dan dikkat çeken bir adım geldi. Almanya'dan bir kuruluş, Gezi eylemcisi Erdem Gündüz'e eyleminden dolayı ödül verdi.

Almanya'da 2005 yılında Avrupa'nın farklı ülkelerinden editörlerin, yorumcuların ve gazetecilerin bir araya gelerek oluşturdukları bir organizasyon olan M100 Sanssouci Colloquium yılın medya ödülünü 'duran adam' Erdem Gündüz'e verdi.

Uluslararası ilişkilerde medyanın gücünü arttırmak, demokrasi ve ifade özgürlüğünü geliştirmek üzere çalışmalarda bulunan kurum, her yıl 'kişilikleriyle Avrupa ve dünyada iz bırakan' bir isme medya ödülü veriyor.

M100 Sanssouci Colloquium tarafından yapılan açıklamayla bu yılki medya ödülünün Gezi Parkı protestoları sırasında Taksim Meydanı'nda 'saatlerce durarak eylem yapan' Erdem Gündüz'e verildiği belirtildi.

Kurumun açıklamasında Gündüz'ün 'duran adam' eylemiyle barışçıl protestonun sembolü haline geldi ve dünya çapında takipçi topladığı belirtildi ve şöyle denildi:

"M100 Danışma Kurulu dünya çapında ifade özgürlüğünü destekleyici bu şiddetsiz protestonun bir örneğini sunduğu için bu yılki ödülü Erdem Gündüz'e vermeye karar verdi."

Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2013, 09:45
banner53
YORUM EKLE

banner39