banner39

Almanya'dan Türkiye'ye yeni seyahat uyarısı

Daha önce vatandaşlarına Türkiye'ye seyahat uyarısı yapan Almanya şimdi de İstanbul'daki metro istasyonlarından uzak durmalarını istedi

Avrupa 29.07.2015, 17:13 29.07.2015, 17:13
Almanya'dan Türkiye'ye yeni seyahat uyarısı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Almanya, Türkiye'ye gidecek kişileri İstanbul Metrosu ve otobüs istasyonlarında saldırı düzenlenme ihtimaline karşı uyardı.

Almanya Dışişleri Bakanlığı'nınn internet sayfasında yer alan yazıda Türkiye'nin son hava operasyonları nedeniyle PKK'nın intikam eylemleri yapabileceği uyarısında bulunuldu. Yazıda, "Özellikle Türkiye'nin iç bölgelerine yapılacak gezilerde dikkatli olunması gerekmektedir. Şu ana kadar tatil bölgelerinde bir hareketlilik görülmedi. Son günlerde iyice gerginleşen ortam dolayısıyla özellikle Suriye ve Irak sınır bölgelerine gidilmemesi tavsiye edilir" ifadeleri yer aldı.

Almanya'dan 20 Temmuz'daki Suruç saldırısının ardından da bir seyahat uyarısı gelmişti. Ülkenin Dışişleri Bakanlığı'nın 21 Temmuz'da Türkiye'ye seyahat edeceklere yönelik yayınladığı uyarıda, "Özellikle sınır bölgelerinde yabancılar tarafından terör saldırıları ve rehin alma tehlikesi bulunuyor" ifadeleri yer aldı.

Yorumlar (0)
25
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?