Almanya'dan Yunanistan'a: Bu böyle gitmez

Almanya Dışişleri Bakanı Westerwelle, yükümlülüklerini yerine getirmeyen Yunanistan'a sert çıktı ve "Bu böyle gitmez" dedi

Almanya'dan Yunanistan'a: Bu böyle gitmez

Dünya Bülteni /Haber Merkezi

Almanya Dışişleri Bakanı Guido Westerwelle, Yunan hükümetine, Avrupa ülkelerinden aldığı yardımlarla ilgili olarak sorumluluklarını yerine getirme çağrısında bulundu.

Westerwelle, "Hamburger Abendblatt" gazetesinde yayımlanan röportajında, Yunanistan'dan tasarruf programıyla ilgili olarak "konuları tümüyle yeniden görüşme ve reform sorumluluklarını tümüyle sorgulama" yönünde istekler geldiğini belirterek, "Bu konuda sadece şunu söyleyebilirim: Bu olmaz. Bu, aşmayacağımız bir sınırdır" dedi.

'ÇOK CİDDİYE ALMASINLAR'

Yunan hükümetiyle, daha önce varılan anlaşmalar konusunda kesinlikle yeniden görüşmeyeceklerini ifade eden Westerwelle, "Varılan anlaşmaların değiştirilmesini kabul etmeyeceğiz. Yunan hükümetinden ricam, bunu çok ciddiye almasıdır" diye konuştu.

Westerwelle, Yunan hükümetine sorumluluklarını yerine getirmesi çağrısında bulunarak, Yunanistan'ın, Euro Bölgesi'nde kalmak istediğini söylemesinin yeterli olmadığını, bunu net bir reform politikasıyla ve anlaşmalara bağlı kalarak göstermesi gerektiğini kaydetti.

Westerwelle, "Nihayetinde büyük miktarlarda yardımların hazırlandığı anlaşmalar, bir anda geçerli olmayacaksa, buna kararlı bir şekilde karşı çıkarım. Önce müzakere yap, anlaşmaya var, yardımı al, daha sonra da sorumluluklar geçerli olmasın. Bu böyle gitmez" şeklinde konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2012, 18:01
banner53
YORUM EKLE

banner39