Almanyalı Müslüman lidere büyük tepki...

Almanya Müslümanlar Konseyi Başkanı Ayman Mazyek'in kendisini çıplak kadınların karşıladığı bir karnavala katılarak, konuşma yapması Müslümanların tepkisine neden oldu

Almanyalı Müslüman lidere büyük tepki...

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Almanya Müslümanlar Konseyi Başkanı (ZMD) Ayman Mazyek, geçtiğimiz hafta sonu Aachen Kentindeki karnaval kutlamalarına katılarak orada bir konuşma yaptı. Ancak, islami bir çatı kuruluş başkanının, içkinin sel gibi aktığı bir gecede ve hiçbir şekilde islami geleneklerle bağdaşmayan ve içeriğinin müslümanları ilgilendirmeyen bir programa katılmış olması, Ayman Mazyek’e karşı Müslümanların tepkilere sebep oldu. Mazyek, katıldığı karnaval toplantısında, Almanya Müslümanlar Merkez Birliği olarak tanıtılmış ve kısa bir konuşma yapmıştı. 

Almanya'da yaşayan Müslümanlar ise, Bir müslüman çatı kuruluş başkanının, bu şekilde bir karnavala katılıp, hoş olmayan görüntüler vermesine tepki gösterirken, DİTİB, IGMG gibi stk'ların sessiz kalması ise gözlerden kaçmadı. 

NE DEMİŞTİ?

Yabancı düşmanlığı içeren açıklamalarıyla bilinen muhafazakar bir politikacı olan Bavyera Eyaleti Maliye Bakanı Markus Söder, Fransa'nın başkenti Paris'teki saldırılardan hemen sonra yaptığı açıklamada, saldırılarla mülteci akını arasında bağlantı kurarak mültecileri suçlamıştı. Söder bu açıklamalarından dolayı ülke genelinde tepki görerek eleştirilmişti.

Bu sene karnavala davet edilen Söder'e, cevap niteliğinde konuşma yapması için de Almanya Müslümanlar Konseyi Başkanı Ayman Mazyek çağdılmıştı. 

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2016, 17:09
banner53
YORUM EKLE

banner39