banner39

Almanyalı Yahudilerden Netanyahu'ya tepki

Almanya Yahudi Cemaati Başkanı Schuster, Netanyahu'nun çağrısına tepki göstererek, terör korkusuyla İsrail'e göç etmenin doğru olmadığını söyledi.

Avrupa 17.02.2015, 17:44 17.02.2015, 17:44
Almanyalı Yahudilerden Netanyahu'ya tepki

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Danimarka'nın başkenti Kopenhag'ta bir sinagoga yapılan saldırıdan sonra İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu, Avrupa'da yaşayan Yahudilere İsrail'e göç etmeleri için çaprı yapmıştı. Almanya Yahudi Cemaati Başkanı Josef Schuster ise bu çağrıya tepki göstererek, Yahudilerin Almanya'da kalmalarını istedi. Schuster, Almanya'da Yahudilerin yaşamasının mümkün olduğunu ve ülkeyi terketmek için hiçbir neden bulunmadığını söyledi.

Örneğin çocuklarının Museviliğin gereklerine daha uygun bir ortamda yaşamasını sağlamak için gibi birçok nedenlerden dolayı İsrail'e göç edilebileceğini ifade den Schuster, ancak terör korkusunun bu göç için bir neden sayılamayacağını vurguladı. Zira bu durumda terörün hedefine ulaşmış olacağını kaydetti.

Netanyahu'nun İsrail'e göç çağrısına Almanya Federal Başbakanı Angela Merkel de tepki göstererek, Almanya'da Yahudilerle birlikte iyi bir şekilde yaşamaya devam etmek istediklerini dile getirmişti.

Yorumlar (0)
24
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?