banner15

Almanya'ya terör ihbarı İsrail'den gelmiş

Almanya'nın Hannover şehrinde, Hollanda ile dosluk maçı sırasında terör saldırısı yapılacağı ihbarı İsrail'den gelmiş.

Almanya'ya terör ihbarı İsrail'den gelmiş

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Almanya'da bir hafta önce Hannover şehrinde Hollanda ile yapılacak dostluk maçı terör saldırısı ihbarı nedeniyle iptal edilmişti. Haftalık dergi 'Stern'in bildirdiğine göre terör saldırısı yapılacağına dair ihbar İsral istihbaratından geldi.

Terör saldırısı ihbarıyla ilgili bilgilerin dün sabah Federal İçişleri Bakanı Thomas de Maiziere tarafından, Federal Parlamento İçişleri Komisyonuna, kapalı bir oturumda aktarıldığı bildirildi.

Derginin haberinde, Alman güvenlik yetkililerinin terör ihbarını İsrail'den bir gün önce aldıkları kaydedildi. Futbol maçının yapılacağı günde ise İsrail istihbaratından terör saldırısıyla ilgili daha ayrıntılı bilgiler gönderilmiş.

Alman dış istihbaratından sorumlu BND, derginin haberindeki bilgiler konusunda herhangi bir açıklama yapmak istemedi. Hannover'de yapılan geniş çaplı aramalarda herhangi bir bomba bulunamadığı gibi, terör saldırısı yapma ihtimali olabilecek herhangi bir kişi de gözaltına alınmadı.

Stern'in bildirdiğine göre İsrail istihbaratı, Hannover'deki olası saldırının nasıl gerçekleştirileceğini tüm ayrıntılarıyla belirtmiş. Buna göre saldırılar 13 Kasım'da Paris'te yapıldığı gibi, kısa aralıklarla peşpeşe yapılacakmış. Saldırıların hedefleri ve somut olarak zamanları dahi İsrail tarafından bildirilmiş.

Derginin haberinde, Paris saldırılarından bir gün sonra 14 Kasım'da BND'nin, Iraklı kaynaklardan Almanya'da bir saldırı yapılacağı haberini aldığı da bildirildi. Ancak ayrıntılı bilgi verilmediği kaydedildi.

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2015, 10:41
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35