banner39

Amazon'da grev var

ABD merkezli e-ticaret mağazası Amazon'un İtalya şubesi işçileri, daha iyi şartların sağlanması talebiyle 24 saatliğine iş bıraktı.

Avrupa 22.03.2021, 20:10
Amazon'da grev var

İtalyan basınında çıkan haberlerde,  grev kararına farklı işçi sendikaları da destek veriyor.

Söz konusu greve, Amazon'un İtalya'daki merkezinde çalışanlardan, kargo teslimatlarını gerçekleştiren kurye ve şoförlere kadar pek çok iş kolundan 30 bin ila 40 bin arasında işçi katıldı.

İşçiler, çalışma koşullarının iyileştirilmesi talebiyle gerçekleştirdikleri grev nedeniyle müşterilerden, bugün Amazon'dan herhangi bir alışveriş yapmayarak kendilerine dayanışma göstermelerini istedi.

Amazon İtalya Müdürü Mariangela Marseglia, yaptığı yazılı açıklamada, işçilerinin kendi taleplerini açıklamasına saygı duyduklarını ifade ederek, çalışanlarına bağlı olduklarını ve onları her zaman ilk sıraya koyduklarını belirtti.

Devam eden salgının herkesin hayatını etkilediğini aktaran Marseglia, Amazon'un hizmet sunarken, kendi personelinin sağlığını ve güvenliğini sağlamaya da büyük önem verdiğini kaydetti.

İtalya'da Amazon bünyesindeki işçilerin ilk kez iş bırakımı yaptığı belirtilirken, teslimatlarda grev nedeniyle gecikmelerin yaşandığı bildirildi.

Kaynak: AA
Yorumlar (0)
20
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?