banner39

Atina'da bombalı saldırı yapıldı

Yunanistan'ın başkenti Atina'da İçişleri Bakanı'nın seçim bürosu önünde bir patlama meydana geldi, polis saldırının anarşist ya da aşırı solcu gruplar tarafından yapıldığını tahmin ediyor.

Avrupa 15.01.2014, 11:11 15.01.2014, 11:11
Atina'da bombalı saldırı yapıldı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Yunanistan'da Alman Büyükelçiliğine makinalı tüfek ateşiyle yapılan saldırıdan birkaç hafta sonra şimdi de Yunan İçişleri Bakanı Yiannis Michelakis'in seçim bürosu önünde bir bomba patlatıldı. Büronun bulunduğu binanın 4. katındaki patlama gece yarısı meydana geldi ve olayda can kaybı ya da yaralanan olmadı.

Bir süreden beri Yunanistan'da bankalara, yabancı şirketlere ya da konsolosluk ve büyükelçiliklere bu tür saldırılar devam ediyor. Çoğunlukla yalnızca maddi hasarın meydana geldiği saldırıların aşırı solcu ya da anarşist gruplar tarafından yapıldığı sanılıyor.

Alman Büyükelçisinin rezidansına yapılan saldırıda 4 kişi makinalı tüfeklerle ateş etmişti. Alman Büyükelçilik evine 1999 Mayıs ayında da tanksavarla bir saldırı yapılmış ve saldırıyı '17 Kasım' isimli bir örgüt üstlenmişti. 1975'ten 2002 yılına kadar eylemlerine devam eden bu grup toplam 23 kişiyi öldürerek, çok sayıda bombalı saldırı yaptı.

Yorumlar (0)
24
sağanak
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?