banner15

Atina'da 'terör yargıcı'na bombalı paket

Atina'da bir "terör örgütü"yle ilgili soruşmaya bakan yargıca bombalı paketle suikast düzenlenmek istendi. Yargıç, saldırıdan yara almadan kurtuldu

Atina'da 'terör yargıcı'na bombalı paket

Yunanistan'da "Ateş Hücreleri" isimli terör örgütüyle ilgili soruşturmayı yürüten yargıcın Atina'nın Holargos semtindeki evine bombalı paket gönderildi. Paketin teslimat sırasında patlamasıyla ölen ya da yaralanan olmadı.

Postayla gönderilen paketin saat 21:00 sularında savcı tarafından teslim alındığı sırada saat patladığı ancak, kimsenin yaralanmadığı bildirildi.

Medyaya yansıyan haberlerde, gönderen bölümünde "Sınır Tanımayan Doktorlar" yazılı bombalı paketin bir süre önce Atina Harbiye Mahkemesi'ne gönderilen bombalı paketle benzerlik içerdiği belirtildi.

Paket, patlayıcı mekanizma içeren bir dosyadan oluşuyordu. Yargıç son günlerde evde bulunmadığı için gelen postaları komşusunun aldığı ve bombalı paketin de yine komşusu tarafından sorgu yargıcına teslim edildiği öğrenildi. Paketi eline alır almaz şüphelenen sorgu yargıcının anında paketi havaya fırlattığı ve bombalı paketin ateş alarak patladığı kaydedildi.

Kaynak: Azinlikca.net

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2013, 12:29
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35