banner15

Avrupa'nın en büyük Müslüman mezarlığında yolun yarısı tamamlandı

Hollanda'daki Özel İslami Mezarlıklar Vakfı, Zuidlaren'deki büyük bir Müslüman mezarlığı için gereken paranın yarısını topladı

Avrupa'nın en büyük Müslüman mezarlığında yolun yarısı tamamlandı

Hollanda'daki Özel İslami Mezarlıklar Vakfı (Bibin) Zuidlaren'deki büyük bir Müslüman mezarlığı için geçen hafta sonu Utrecht'teki bir yardım toplama etkinliğinde 40.000 Avro'dan fazla para toplandı. Bu parayla, Batı Avrupa'nın en büyük Müslüman mezarlığı olan Riyad al Jannah'ın tamamlanması için 203.000 Avro toplanmış oldu.

Para, Zuidlaren'deki özel mezarlık Lits de Fenix'i devralmayı amaçlıyor. Sonunda Müslümanlar için 1 400 mezarlık yapılması planlanıyor. Annerweg'deki araziyi satın almak için Bibin masanın üzerine 410.000 avro koymalıdır.

Amaç, vakfın geçen yılın sonunda (1 Ekim) gerekli fonlara sahip olmasıydı. Bu başarısız oldu. Bu tarih geçtiğinden, Bibin arazinin sahibine 10.000 avro tazminat ödedi. Başkan Hamed Amrino, "Bize fazladan dokuz ay daha verildi" diyor. Bibin için yeni son tarih 1 Temmuz. 53 yaşındaki Amrino, Pazar akşamı yardımda "Başarılı olacağımız konusunda her inancımız var" dedi.

Geçen hafta sonu, düzinelerce Müslüman üçüncü bir yardım toplantısı için Utrecht'teki bir toplum merkezinde toplandı. Geçen Mayıs ayında da böyle bir para yardım organizasyonu vardı, ama sonunda bir hayal kırıklığı olduğu ortaya çıktı. Bugünkü Müslümanlar Pazar günü yaptığı açıklamada, internetten yapılan pek çok bağışın bu yarar toplantısının aslında başarılı olduğunu belirtti.

"İnsanların önümüzdeki aylarda doldurabileceği bin para kutumuz var. Biz de bununla 75.000 avro artırmayı umuyoruz. "Diyor Lahey'den Aimad Bennouho.

Hollanda'da doğan Bennouho, "Müslümanlar arasında Hollanda'ya gömülmek için büyük bir istek ve ihtiyaç var." Dedi. Ayrıca Hollanda'ya gömülmek istiyorum. Çocuklarım ve torunlarım öldüğümde neden Fas'a gitmek zorundalar " diyor.

Amaç Zuidlaren'de sonunda 1400 Müslümanın 5400 metrekarelik bir alana gömülmesi.

Kaynak: ad.nl, www.dunyabulteni.net

YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48