Avrupa, 'uçan adam'ı konuşuyor-VİDEO

Hollanda'da yaptığı kuş kanatlarıyla uçtuğunu kameraya çeken adamı konuşuyor. Pilotlar uçan adamın hile yaptığını iddia ediyor. Ancak görüntüler adamın açıkça uçtuğunu gösteriyor

Avrupa, 'uçan adam'ı konuşuyor-VİDEO

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Hollandalı mühendis Jarno Smeets'in havada kuş gibi kanat çırptığı görüntüler internette kısa sürede en çok izlenenler arasına girdi.

Smeets'in, ürettiği albatros kuşu kanadı ile 60 saniye uçtuğunu öne süren görüntüyü yayınlarken, planörler bunun sahtekarlık olduğunu öne sürdü.Coventry Üniversitesi'nde mühendislik eğitim alan Smeets, robot protezlerde kullanılanlara benzer bir mekanizma hazırladı. Jarno Smeets, yaklaşık 18 kilo ağırlığındaki kanatların vücut ağırlığını taşıyabilmesi amacıyla tasarım üzerinde 8 ay çalıştığını bildirirken, kaskına yerleştirdiği kamera ile havadan ve yerden çekimler yaptırarak videoları internetteki sitelerde yayınladı. Smeets’in 82 kiloluk ağırlığını kaldırabilecek kanatların 2 bin watt'lık güce ihtiyacı olduğu belirtildi. Smeets, Wii oyun konsolu kumandası, Android işletim sistemli HTC Wildfire akıllı telefonu ve Turnigy motoru kullanarak kanatlara güç kazandıracak mekanizmayı kurduğunu açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2012, 16:11
banner53
YORUM EKLE

banner39