banner39

Avrupa'da banka baskınları sürüyor; sıradaki Commerzbank...

Almanya'nın en büyük bankalarından biri olan Commerzbank'ın Frankfurt'taki merkezine polis tarafından operasyon yapılarak arandı.

Avrupa 25.02.2015, 17:52 25.02.2015, 18:13
Avrupa'da banka baskınları sürüyor; sıradaki Commerzbank...

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Almanya'nın ikinci büyük bankası Commerzbank'ın Frankfurt'taki merkezi Lüksemburg'ta vergi kaçakçılığıyla bağlantısı olduğu için polis tarafından arandı. Banka sözcülerinden biri basına verdiği demeçte bankanın bu konunun açıklığa kavuşmasını istediğini, bunun kendi menfaatlerine de uygun olduğunu, bu yüzden yetkililere her bakımdan yardımcı olmak istediklerini belirtti.

Commerzbank hakkında vergi kaçakçılığıyla bağlantılı olarak, on yıldan daha fazla bir süre önce yapılan kanunsuz para transferleri hakkında inceleme yapılıyor. 'Süddeutsche Zeitung' gazetesinde yeralan haberde, ağırlıklı olarak Rheinland, Hessen ve Rheinland-Pfalz eyaletlerinde aramalar yapıldığı kaydedildi.

Commerzbank hakkında Köln Başsavcılığı tarafından yüzlerce vergi kaçakçılığı olayı gözden geçiriliyor. Bazı vak'alarda Commerzbank kara para aklamakla da suçlanıyor. Köln Başsavcılığı dün yapılan aramalarla ilgili olarak herhangi bir bilgi vermedi.

Commerzbank tarafından yapılan açıklamada, tüm incelenen konuların banka içerisinde de araştırıldığı belirtilerek, Lüksemburg'taki müşterilerin vergi durumlarını açıklığa kavuşturacak şeffaflığın sağlanması taleb edildi.

Yorumlar (0)
20
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?