banner15

Avrupa'daki Yahudi oyları aşırı sağcılara!

Avrupa'daki Yahudilerin, Müslümanlardan korkarak, oylarının yaşadıkları ülkelerin aşırı sağcılarında topladığı iddia edildi. İddianın sahibi ise Avrupa hahamlar Konseyi Başkanı

Avrupa'daki Yahudi oyları aşırı sağcılara!

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Avrupa Hahamlar Konferansı Başkanı Pinchas Goldschmidt, Avrupa'da yaşayan Yahudilerin gün geçtikte aşırı sağcı partilere oy verdiğini açıkladı. Goldschmidt, son dönemde yükselen mülteci kriziyle birlikte Yahudilerin korkularının istismar edildiğini de öne sürdü.

Pinchas Goldschmidt, Avusturya'da Cumhurbaşkanlığı seçimlerini kazanan Norbert Hofer'in, Avrupa Birliği'ndeki ilk aşırı sağcı Cumhurbaşkanı olduğunu belirterek, "Bu ülkedeki Yahudilerin çok büyük bölümü Norbert Hofer'e oy verdi" dedi.

Goldschmidt'a göre, Fransa'da gelecek yıl düzenlenecek olan cumhurbaşkanlığı seçimlerinde bu ülkedeki Yahudi oyları Ulusal Cephe lideri Jean-Marie Le Pen üzerinde yoğunlaştığı

Goldschmidt, Avrupa'daki aşırı sağcı partilerin Yahudilere "Biz sizi Müslümanlardan koruyoruz" söylemi ile propaganda yaptığını ve bu propagandanın etkili olduğunu belirtiyor.

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2016, 14:15
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48