Avrupa'dan ikiyüzlü PYD söylemi

Avrupa Parlamentosu Başkanı Schulz, Suriye PKK'sı PYD'nin lideri Salih Müslim'in Avrupa Parlamentosu'nda açıklama yapmasından haberi olmadığını savundu. Schulz, "Bahsettiğiniz beyefendinin Avrupa Parlamentosu'nda olduğu bilgisini bugün burada aldım. Bu şahsi bir davettir" diye konuştu.

Avrupa 01.09.2016, 19:17 01.09.2016, 19:17
Avrupa'dan ikiyüzlü PYD söylemi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Suriye PKK'sı PYD lideri Salih Müslim'in Avrupa Parlamentosu'nda basın açıklaması yapması tepkiye yol açmıştı. Bugün Türkiye'yi ziyaret eden Avrupa Parlamentosu Başkanı Martin Schulz, Başbakan Binali Yıldırım ile yaptığı ortak açıklamada, kendisine terör örgütü PYD liderinin AP'de açıklaması yapması sorulunca, bilmediğini söyledi.

Salih Müslim'in şahsi bir davetle gittiğini iddia eden Schulz, şu ifadeleri kullandı;

"Bahsettiğiniz beyefendinin Avrupa Parlamentosu'nda olduğu bilgisini bugün burada aldım. Bu şahsi bir davettir. Bu herhangi bir şekilde benim çalıştığım kurumu bağlayıcı nitelikte değildir. Ben şaşırdım, ben kendisini davet etmezdim. İfade ettiği görüşler de kendi görüşleridir. Bunların herhangi bir şekilde beni temsil ettiğini düşünmüyorum"

Terör örgütü PYD lideri Müslim, bugün Avrupa Parlamentosu'nda basın toplantısı düzenlemiş ve Avrupa'nın bu tavrı tepkiye yol açmıştı. Müslim, daha önce yaptığı açıklamalarla Türkiye'nin 'Fırat Kalkanı' operasyonundan rahatsızlık duymuş, TSK IŞİD'i vurunca savunmaya geçmişti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?