Avrupalılara göre yaşanacak en kötü ülke Yunanistan

Cenevre Üniversitesi tarafından 10 Avrupa ülkesinde bir anket yaptı. Ankete katılanlar, Avrupa'da yaşanacak en kötü ülkenin Yunanistan olduğunu düşünüyor.

Avrupalılara göre yaşanacak en kötü ülke Yunanistan

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Cenevre Üniversitesi’nden bir araştırma grubunun 10 Avrupa ülkesindeki vatandaşlar üzerinden gerçekleştirdiği araştırmadan Yunanistan ile ilgili ilginç bir sonuç ortaya çıktı.

Araştırmaya katılan vatandaşlardan kendi ülkelerindeki ve koşu devletlerdeki yaşam koşullarını 1’den 10’a kadar derecelendirmeleri istendi. Araştırmadan ortaya çıkan sonuca göre Avrupalılar Yunanistan’ın yaşanacak en kötü ülke olduğunu düşünüyor.

Anketlerde elde edilen ilginç sonuçlardan bir diğeri ise, Yunanistan vatandaşlarının da Yunanistan’ın yaşanacak en kötü ülke olduğunu düşünmesi.

Mali kriz, işsizlik ve mülteci krizi Avrupalıların Yunanistan’a karşı daha çekinceli davranmasına yol açıyor. Her ne kadar turizm için Yunanistan’ı cazip bulsalar da.

Öte yandan İtalyan ve Yunanlıların üçte birinin yaşam düzeylerinin ebeveynlerine göre daha iyi olduğunu düşünürken, bu durum Almanya, İsveç ve İngiltere gibi ülkelerde ise farklı.

Avrupalıların en iyi yaşam koşullarına sahip olarak gördükleri ülke ise Avrupa Birliği üyesi olmayan İsviçre. Polonyalılar ise yaşanacak en iyi ülke olarak Almanya’yı görürken, İsviçreliler ise İsveç’i görüyor.

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2016, 13:07
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35