banner39

Avrupa'nın en tehlikeli lideri: Merkel

İngiliz dergisi New Statesman, Almanya Başbakanı Angela Merkel'in Avrupa'nın en tehlikeli lideri olduğunu belirterek, Merkel'in krizi çözme planlarının birliği büyük buhrana sokabileceğine dikkat çekti.

Avrupa 22.06.2012, 15:44 22.06.2012, 15:44
Avrupa'nın en tehlikeli lideri: Merkel

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İngiltere'nin sol eğilimli dergisi New Statesman, Almanya Başbakanı Angela Merkel'i Avrupa'nın en tehlikeli lideri ilan etti.

Gerekçe, euro bölgesindeki mali krize karşı takındığı tavır, izlediği politika. Hatta öyle ki, bu yaklaşım dünyada ikinci buhrana neden olabilir.

Derginin kıdemli editörlerinden Mehdi Hasan tarafından kaleme alınan makalede yer alan fotoğrafta, Merkel "terminatör" kılığında.

CNNTürk'ün haberine göre, dergi Merkel'i "Adolf Hitler'den bu yana Avrupa için gelmiş geçmiş en tehlikeli lider" olarak niteledi.

Der4giye göre, Merkel, dünya düzeni ve istikrar için İran lideri Ahmedinecad, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ve Kuzey Kore lideri Kim Jong-Un'dan da daha fazla tehlike oluşturuyor.

Makalede, kendinden önceki sekiz Başbakan Almanya'nın dünyadaki imajını düzetmek için çalışırken, Merkel'in ülkesini izole ederek nefret edilen bir konuma getirdiğini yazıyor.

Derginin editörü, Merkel'in mali canlanmaya olan isteksizliğinin Yunanistan ve komşu ülkeleri daha da kötü duruma getirdiğinin, Avrupa projesini de yıktığının altını çiziyor.

Yorumlar (0)
24
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?