Avusturya, Slovenya sınırına çit çekiyor

Avusturya, sığınmacı akışını kontrol altına almak amacıyla Slovenya sınırına yaklaşık 4 kilometre uzunluğunda demir teller çekmeye başladı.

Avrupa 07.12.2015, 22:25 07.12.2015, 22:25
Avusturya, Slovenya sınırına çit çekiyor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Avusturya, sığınmacı akışını kontrol altına almak amacıyla Slovenya sınırına yaklaşık 4 kilometre uzunluğunda demir teller çekmeye başladı.

Burgenland eyaleti polis sözcülüğünden yapılan açıklamada, Tirol merkezli bir şirketin bugün Slovenya sınırına demir tellerden çit çekme işlemlerine başladığı bildirildi.

Çitin yaklaşık 4 kilometre uzunluğunda ve 2,5 metre yüksekliğinde olacağı belirtilen açıklamada, çalışmaların İçişleri Bakanlığının daha önce açıkladığı "sığınmacı akınının kontrol altına alınması" kapsamında yürütüldüğü kaydedildi.

Çitin çekilmesi çalışmalarına 38 askerin de eşlik ettiği ve çalışmaların yeni yıldan önce bitirilmesinin beklendiği ifade edildi.

Yaklaşık bin 200 sığınmacının Avusturya'ya geçmek için Slovenya'nın Sentilj kasabasında beklediği belirtiliyor. Slovenya ile yaklaşık 330 kilometre sınıra sahip Avusturya, sığınmacılar için hem geçiş güzergahı hem de hedef destinasyon olarak görülüyor.

 

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?