banner39

banner35

Avusturya tarafını belli ediyor: Filistin’le dayanışma gösterisi iptal edildi

Avusturya'da Filistin'e destek için düzenlenecek gösterilerden biri toplumun güvenliği ve huzurunu bozabileceği gerekçesiyle iptal edildi.

Avrupa 15.05.2021, 01:49 15.05.2021, 02:09
Avusturya tarafını belli ediyor: Filistin’le dayanışma gösterisi iptal edildi

Avusturya’nın başkenti Viyana’da cumartesi yapılması planlanan iki farklı Filistin’le dayanışma gösterisinden biri polis tarafından iptal edildi.

Viyana Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada "Doğu Kudüs’te Filistinlilerin zorla yurtlarından çıkartılmasına tepki" isimli gösterinin toplumun güvenliği ve huzurunu bozabileceği gerekçe gösterilerek iptal edildiğini duyuruldu.

Açıklamada, birinci bölgedeki tarihi Albertina Meydanı’nda yapılması için baş vurulan Filistin’le dayanışma gösterisinin yapılacağı yere çok yakın başka bir meydanda İsrail yanlısı bir başka gösterinin de yapılacağı, iki meydanın bir bine çok yakın olması nedeniyle taraflar arasında gerginliğin yaşanabileceği belirtildi.

Bu durumun toplumun güvenlik ve huzurunu bozabileceği kaydedilen açıklamada, halihazırda Fransa’da Filistin yanlısı bir gösterinin iptal edildiği, Almanya’da ise benzer bir gösteride taşkınlık yaşandığı hatırlatıldı.

Öte yandan Avusturya, İsrail’le dayanışma içinde olduğunu göstermek için başbakanlık binasında bu ülkenin bayrağına yer vermişti.

Kaynak: AA
Yorumlar (0)
19
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?