Avusturya’nın turizm kasabası Hallstatt, Çinlilere koronavirüs testi yapılmasını istedi

Avusturya’nın Salzburg eyaletine bağlı ünlü turizm kasabası Hallstatt, Çinli turistlere yönelik yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testi zorunluluğu getirilmesini talep etti.

Avrupa 30.12.2022, 15:34
Avusturya’nın turizm kasabası Hallstatt, Çinlilere koronavirüs testi yapılmasını istedi

Bölgenin turizm birliğinden yapılan açıklamada, dünyada Avusturya’dan daha çok tanınan bu küçük kasabaya Çinli turistlerin yoğun ilgi gösterdiğine değinilerek, kontrolsüz bir yoğunluğun yeni Kovid-19 dalgasına yol açabileceğinden kaygı duyulduğu belirtildi.

Açıklamada, Kovid-19 testi yaptırmamış Çinli turistlerin kasabaya girmesine izin verilmemesi istendi.

Hallstatt Belediye Başkanı Alexander Scheutz da kasabanın çok küçük olduğunu, virüsün olası yayılma tehlikesine karşı belirli bir kontrol sisteminin uygulanması gerektiğini belirterek, bu hususta kasabanın yalnız bırakılmaması gerektiğinin altını çizdi.

Bölgenin Turizm Birliği Başkanı Christian Schirlbauer de Çinli turistlere yönelik Avrupa Birliği (AB) düzeyinde bir karar alınmasının önemine işaret ederek, ülkeye gelen Çinli turistlerin Çekya ya da Macaristan üzerinden Avusturya’ya giriş yaptıklarını, bu nedenle Birliğin bütününde ortak adım atılması gerektiğini söyledi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?