banner39

Ayasofya kararı sonrası Türkiye'ye 'AB üyeliği' tehdidi

Alman Federal Meclisi'nde Birlik Partileri (CDU/CSU) Avrupa Politikaları Sözcüsü Florian Hahn, Ayasofya'nın camiye dönüştürülmesi kararını "ortak Avrupa kültürüne karşı bir provokasyon" olarak nitelendirdi ve Türkiye ile adaylık müzakerelerinin sonlandırılmasını istedi.

Avrupa 13.07.2020, 10:13
Ayasofya kararı sonrası Türkiye'ye 'AB üyeliği' tehdidi

Alman Federal Meclisi'nde Birlik Partileri (CDU/CSU) Avrupa Politikaları Sözcüsü Florian Hahn, Türkiye'de Ayasofya'nın müze statüsünden çıkarılıp camiye dönüştürülmesi kararına tepki gösterdi.

Kararı, "Ortak Avrupa kültürüne karşı bir provokasyon" olarak nitelendiren Hahn, kararın "Türkiye'nin yıllardır Avrupa Birliği'nden giderek artan yabancılaşmasını" da gösterdiğini söyledi.

Hahn, "Bundan bazı sonuçlar çıkarmalı ve Türkiye ile AB arasındaki üyelik müzakerelerini sonlandırma cesareti göstermeliyiz" şeklinde sözlerini sürdürdü.

KAYNAK: DW

Yorumlar (1)
Günaydın 2 yıl önce
60 senedir bekletiyorsunuz. İngiltere'nin ayrıldığı ve dağılma alametleri gösteren Türkiye'nin AB üyelik başvurusu devam etse ne yazar etmese ne yazar. Geçin bunları. Türkiye kendi ayakları üzerinde durabilen bir ülkedir.
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?