banner39

Aynı bölgede bir deprem daha

Yunanistan Depreme Karşı Planlama ve Koruma Kurumu Başkanı Lekkas, sarsıntının yüksek ihtimalle dün aynı bölgede meydana gelen 6 şiddetindeki depremle ilişkili başka bir fay hattının faaliyete geçmiş olabileceği değerlendirmesinde bulundu.

Avrupa 05.03.2021, 00:20
Aynı bölgede bir deprem daha

Yunanistan'da bir deprem daha meydana geldi.

Tessalya bölgesindeki Larisa kenti yakınlarında 5,9 büyüklüğünde meydana geldi.

Atina Rasathanesi Yer Bilimleri Enstitüsü, Yunanistan saati ile 20.38’de meydana gelen depremin, merkez üssünün Larisa kentinin kuzey batısında yer alan Elassona kasabası yakınlarında yerin 10 kilometre derinliğinde tespit edildiğini açıkladı.

Depremde can ya da mal kaybına ilişkin henüz açıklama yapılmadı.

Yunanistan Depreme Karşı Planlama ve Koruma Kurumu Başkanı Efthimios Lekkas, yaptığı açıklamada, sallantının kendileri için beklenmedik bir gelişme olduğunu muhtemelen dün aynı bölgede meydana gelen 6 büyüklüğündeki depremle bağlantılı başka bir fay hattının faaliyete geçmiş olabileceği değerlendirmesinde bulundu.

Yunanistan'da dün de aynı bölgede 6 büyüklüğünde deprem meydana gelmişti. Atina Yer Bilimleri Enstitüsü, Larisa kent merkezinin 24 kilometre kuzeybatısında yerel saatle 12.16'da yerin 7,8 kilometre derinliğinde 6 büyüklüğünde deprem kaydedildiğini açıklamıştı.

Kaynak: AA
banner53
Yorumlar (0)
22
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?