banner39

Başbakana soruşturma açıldı

Norveç Başbakanı Erna Solberg'e doğum günü kutlamasında iki defa koronavirüs kısıtlamalarını ihlal ettiği için soruşturma başlatıldı.

Avrupa 19.03.2021, 17:07 23.03.2021, 14:04
Başbakana soruşturma açıldı

Norveç devlet televizyonu NRK, Solberg'in, Geilo Kayak Merkezi'nde yasak olmasına karşın 13 kişiyle aynı masada oturarak bir restoranda parti verdiğine, daha sonra da kapalı başka bir ortamda 14 kişiyle partiyi sürdürdüğüne ilişkin görüntülerin ortaya çıktığını bildirdi.

Emniyet Genel Müdürlüğünden Oyvind Aas, Başbakan Solberg'in, salgın kısıtlamalarını ihlal ettiği şüphesiyle soruşturma başlattıklarını belirtti.

 Norveç halkından özür diledi

NRK'ye açıklamada bulunan Solberg, Norveç halkından özür diledi.

Solberg, "Her gün Norveç halkına salgının kontrolü için kurallara uyulması için uyarılar yaparken, kendimin de kurallara uyması gerekirdi." ifadesini kullandı.

Sosyal medyadan da Solberg'e tepki yağdı. Sosyal medya kullanıcıları, Norveçlilerin tatile çıkmaması yönünde uyarılar ve önlemler alınırken, Başbakan'ın kayak merkezine tatile gitmesini iki yüzlülük olarak değerlendirdi.

Norveç'te, Kovid-19 kısıtlamaları çerçevesinde, restoran ve barlarda 10 kişinin aynı masada oturması ve alkol satışı yasaklanmıştı.

Kaynak: AA
Yorumlar (0)
23
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?