banner39

Batı'dan İsrail'e 38 milyar, Filistin'e 38 milyon dolar!

AB Komisyonu, Filistin 38,6 milyon avro mali destek paketi verileceğini açıkladı. Geçtiğimiz günlerde ABD, müttefiki İsrail'le 38 milyar dolarlık dev askeri yardım anlaşması yapmıştı

Avrupa 19.09.2016, 20:52 20.09.2016, 12:06
Batı'dan İsrail'e 38 milyar, Filistin'e 38 milyon dolar!

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Avrupa Birliği, İsrail zulmü altında yaşayan Filistin'e 38 milyon dolar mali destek yardımı yapacağını açıkladı. Geçtiğimiz günlerde Amerika Birleşik Devletleri de İsrail'e 38 milyar dolarlık askeri yardım yapma kararı almıştı.

Filistin'e verilecek 38,6 milyon avronun 8,1 milyon avrosu Filistin yönetiminin kuvvetlendirilmesinde, 20 milyon avrosu ekonomik kalkınmada, 10,5 milyon avrosu da Doğu Kudüs'ün desteklenmesinde kullanılacak.

"ABD'NİN BUGÜNE KADARKİ EN BÜYÜK YARDIMI YİNE İSRAİL'E"

Washington ve Tel Aviv yönetimlerinin en az 38 milyar dolarlık yeni askeri yardım paketi için anlaşmıştı. 10 yılı kapsayacak paket, bugüne kadar taraflar arasındaki en büyük anlaşma unvanını taşıyor.

Haaretz gazetesi, geçen ay anlaşmanın yakında duyurulacağını sayfalarına taşımıştı. Basına yansıyan haberlerde, Binyamin Netanyahu yönetiminin Başkan Barack Obama'dan sonra yerine gelecek ABD lideriyle anlaşmayı imzalamak istediği yer almıştı ancak Obama'nın görev süresinin bitmesine günler kala anlaşma sağlandı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?