Belarus lideri Kazakistan'da

Lukaşenko, Cumhurbaşkanı Nazarbayev ile görüştü

Belarus lideri Kazakistan'da

 Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Avrasya Ekonomi Birliği Devlet Başkanları Toplantısı'na katılmak üzere Kazakistan'a gelen Belarus Devlet Başkanı Aleksandır Lukaşenko, Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev ile bir araya geldi.

Kazakistan Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Akorda Sarayı'nda gerçekleşen görüşmede, Kazakistan ile Belarus arasındaki ticari, ekonomik, bilim, teknik, kültürel ve insani alanlardaki iş birliği konuları ele alındı.

Nazarbayev, görüşmede, ekonomik alanda Belarus'un Kazakistan'ın önde gelen ortaklarından biri olduğuna, iki ülkenin çabaları sayesinde son yıllarda birçok ortak şirket kurulduğuna işaret etti.

Lukaşenko da zor şartlarda güvenilir görüşmelerin yararlı olduğunu, Kazakistan'ı uluslararası arenada desteklediklerini ve iş birliği yapmaya hazır olduklarını belirtti.

Yarın yapılacak olan Avrasya Ekonomi Birliği Devlet Başkanları Toplantısı'na, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in yanı sıra Kırgızistan Cumhurbaşkanı Almazbek Atambayev ve Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan'ın da katılması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2016, 19:53
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35