banner15

Belçika'da nükleer santral boşaltıldı

Brüksel'de bu sabah meydana gelen terör saldırısı sebebiyle güvenlik önlemi kapsamında bir nükleer santral boşaltıldı

Belçika'da nükleer santral boşaltıldı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Belçika’da bir nükleer santral önlem sebebiyle boşaltıldı. Patlamaların ardından havalimanı hava trafiğine kapatılırken, havalimanına giden demiryolu trafiği de durduruldu. Brüksel'de Avrupa Birliği binalarına yakın Maelbeek metro istasyonunda da patlama oldu.

Kaynaklar, nükleer santralin kapatılmasına, geçen hafta yakalanan Salah Abdüsselam'ın hücresinden iki kişinin halen kayıp olmasına bağlıyor. Belçika basıonı, Salah Abdüsselam'ın hücresinin, nükleer santrallere saldırabileceğine dair planları olduğunu iddia etmişti

Belçika İçişleri Bakanı Jan Jambon, yaptığı açıklamada "terör alarm"ını en üst düzeye yükselttiklerini söyledi.

HAVALİMANINDA PATLAMAMIŞ İNTİHAR YELEĞİ BULUNDU

Brüksel'de saldırıya uğrayan Zaventem Uluslararası Havalimanı'nda patlamamış intihar yeleği bulundu.

PATLAMADA BİR TÜRK AĞIR YARALI

Brüksel havalimanındaki bombalı saldırıda bir Türk ağır yaralı olarak Leuven hastanesine kaldırıldı. Havaalanında çalışan bir Türk görevlinin DHA muhabirine verdiği bilgiye göre yaralıların arasında bir Türk bulunuyor. Havaalanındaki Türk görevli çalışma arkadaşından haber alamadığını ve daha sonra hastaneye kaldırıldığını öğrendiklerini ifade etti. Önce silah seslerinin duyulduğunu ardından patlamanın gerçekleştiği bilgisini veren yetkili, yaralının Leuven hastanesine kaldırıldığı bilgisini verdi.

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2016, 16:48
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48