banner15

Berlin'de Türkiye'yle dayanışma mitingi

Berlin Türk Cemaati(TBB), Atatürk Havalimanında meydana gelen terör saldırısı sebebiyle Türkiye için dayanışma mitingi düzenledi

Berlin'de Türkiye'yle dayanışma mitingi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Atatürk Havalimanı'nda gerçekleştirilen terör eylemini, Berlinli Türkler düzenledikleri bir mitingle kınayarak Türkiye'yle dayanışma içerisinde olduklarını gösterdiler.

Berlin Türk Cemaati'nin (TBB) organize ettiği mitinge bazı Türk Sivil Toplum örgütleri de destek verdi. Hermanplatz Meydanı'nda gerçekleştirilen terörü lanetleme mitinginde konuşan TBB ikinci Başkanı Selçuk Demirci, bu terör olaylarının yurt dışında yaşayan milyonlarca Türk'ü de derinden yaraladığını söyledi.

Avrupa'nın diğer ülkelerinde meydana gelen terör eylemlerini de aynı hassasiyetle daha önce defalarca kınadıklarının altını çizen Demirci, Avrupa'da olan teröre de Avrupalılarla birlikte tepki koyduk; Türkiye'deki teröre de tepki koyduk. Ama bizler Türkiye'de olan terör eylemlerine tepki koyarken, Avrupalı dostlarımızı yanımızda görememek bizi üzüyor ifadelerini kullandı.

Basın açıklamasını gerçekleştiren Pınar Çetin ise, Berlin'de yaşayan Türk Toplumu olarak insan yaşamına ve toplum huzuruna değer verdiklerini ve dolayısıyla terörün her türlüsünü lanetlediklerini bildirdi. Yaşam hakkının bütün dinlerde kutsal olduğunu hatırlatan Çetin, Berlin Türk Toplumu olarak Türkiye ile dayanışma içerisinde olduklarını göstermek istediklerini söyledi.

Ellerinde Türk bayraklarıyla miting alanına gelen protestocular, üzerlerinde Teröre Karşı El Ele, Terörü Durdurun yazan dövizler de taşıdılar.

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2016, 11:08
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35