banner39

Berlin'de tutuklanan Müslüman serbest bırakıldı

Berlin'de bir terör grubunun emiri olduğu iddiasıyla tutuklanan Türkiye asıllı Müslüman, delil yetersizliğinden dolayı serbest bırakıldı.

Avrupa 06.02.2015, 10:55 06.02.2015, 10:55
Berlin'de tutuklanan Müslüman serbest bırakıldı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Almanya'nın başkenti Berlin'de 3 hafta önce polis tarafından terörist olduğu zannıyla yakalanarak gözaltına alınan İsmet D. isimli 41 yaşındaki Müslüman, Tiergarten İdare Mahkemesi tarafından aleyhinde delil bulunmadığı için serbest bırakıldı. Berlin Başsavcılığı İsmet D.'nin Suriye'de devlete karşı şiddet eylemi planladığı ve IŞİD'e destek olduğu iddiasıyla tutuklanmasını istemişti. Almanya'da herhangi bir terör eylemi hazırlığı yaptığına dair hiçbir delil bulunamadı.

İdare Mahkemesinin kararına karşı çıkan Berlin Başsavcılığı, zanlı hakkında yapılan araştırmalar sonucu eylem planı hazırladığı yönündeki şüphelerin daha da arttığını belirtti. İsmet D. ile birlikte tutuklanan 43 yaşındaki bir başka Müslüman ise halen gözaltında tutuluyor. Ocak ayı ortasında yapılan operasyonda Berlin'de 11 ev aranmıştı. İsmet D.'nin o sıralarda Türkiye üzerinden Suriye'ye gitmek üzere olduğu sanılıyordu.

banner53
Yorumlar (0)
12
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?