banner39

Berlin'deki İslam karşıtı ırkçı gösteri de iptal edildi

Almanya'da 15 Kasım'da İslam karşıtı gösteri yapmak isteyen huligan ve neonaziler, Hamburg'tan sonra Berlin'i de iptal ettiler, şimdi Hannover'de yapmak istiyorlar.

Avrupa 03.11.2014, 11:22 03.11.2014, 11:22
Berlin'deki İslam karşıtı ırkçı gösteri de iptal edildi

Mucahid Yıldız – Dünya Bülteni / Almanya

Almanya'nın kuzeyindeki Hamburg şehrinde 15 Kasım'da yapılması planlanan ve huliganlarla neonazilerin katılacağı İslam karşıtı gösteri, düzenleyicileri tarafından Köln'de yaşanan şiddet olayları gözönüne alınarak iptal edilmişti. Şimdi Berlin'de aynı tarihte düzenlenen gösterinin de yine organizatörler tarafından iptal edildiği bildirildi.

'Selefiler' ve 'İslamcı terör' ifadelerini öne sürerek Müslümanlara ve Avrupa'nın İslamlaşmasına karşı gösteri yapan huligan ve neonazilerin 15 Kasım'da Hannover'de gösteri yapmaları bekleniyor. Hannover polisi, resmi televizyon kanalı NDR'in konuyla ilgili haberini onaylayarak, geçen Cumartesi akşamı, 'Avrupa İslamcı teröre karşı' başlığıyla, gösteri izni almak için başvuru yapıldığını bildirdi.

Hannover Emniyet Müdürlüğünün bildirdiğine göre 15 Kasım'da yapılması planlanan İslam karşıtı gösteri için Aşağı Saksonya Eyaletinden bir kişi başvurdu. Polis, bu kişi hakkında göze batan birisi olmadığı ifadesinden başka bir bilgi vermedi.

Başvuruda gösterinin Hannover Merkez İstasyonu önünde başlayacağı ve 26 Ekim'de Köln'de yapılan gösteriye katılan sayısı kadar kişinin katılmasının beklendiği bildirildi. Köln'de 'HoGeSa' 'selefilere karşı huliganlar' anlamındaki kısaltmayı kullanan aşırı futbol taraftarları ile neonaziler gösteri yapmış, 4 binden fazla gösterici ile polis arasında çıkan çatışmada 49 polis memuru yaralanmıştı. NDR resmi televizyon kanalında verilen haberde, organizatörlerin Hamburg ve Berlin'deki gösterileri, daha az karşı gösteri yapılmasını bekledikleri Hannover'e taşıdıkları yorumu yapıldı.

banner53
Yorumlar (0)
19
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?