banner39

Berlinli rapçi Müslümandan 'daha ölmedim' mesajı

Suriye'de savaşan Berlinli rapçi Müslüman Denis Cuspert, twitter'deki hesabından bir mesaj yazarak, ölüm haberinin doğru olmadığını, henüz şehid olmadığını bildirdi.

Avrupa 24.04.2014, 17:28 24.04.2014, 17:28
Berlinli rapçi Müslümandan 'daha ölmedim' mesajı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Suriye'de savaşan Berlin doğumlu diğer adıyla Ebu Talha, hakkında ölüm haberi çıkması üzerine twitter hesabından bir mesaj yazarak hayatta olduğunu bildirdi. Mesajında Ebu Talha, 'Selam sizin üzerinize olsun, sevgili erkek ve kız kardeşlerim. Henüz ben şehid olmadım. Bu haber yanlış. Diğer iki kardeşimizi Allah yanına kabul buyursun.' ifadelerini kullandı.

Bu mesajın yayınlandığı twitter hesabının Denis Cuspert'e ait olup olmadığı kesin olarak bilinmiyor. Ancak takipçi sayısı, kullandığı uslub ve atılan mesaj sayısı hesabın ona ait olduğunu gösteriyor.

Almanya'dan giderek Suriye'de savaşan diğer Müslümanlardan alınan bilgilere göre 39 yaşındaki Ebu Talha, Suriye'nin kuzeyinde Halep yakınlarında bulunuyor. Twitter'de ölüm haberi verilen mesajdaki resimde iki arkadaşıyla birlikte görülüyor. Arkadaşlarından birinin Kosovalı olduğu tahmin ediliyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?