banner39

Berlinli ünlü rapçi Suriye'de öldürüldü iddiası

Almanya'nın başkenti Berlin'de ünlü bir Müslüman rapçi olarak tanınan Denis Cuspert'in Suriye'de rejime karşı savaşta öldürüldüğü bildirildi, arkadaşları haberi yalanladı.

Avrupa 23.04.2014, 17:40 23.04.2014, 17:40
Berlinli ünlü rapçi Suriye'de öldürüldü iddiası

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Alman güvenlik yetkilileri tarafından verilen bilgiye göre, daha önce Berlin'de yaşayan Denis Cuspert isimli Müslüman rapçi, Suriye'ye giderek IŞİD'e katıldı ve çatışmalardan birinde öldürüldü. IŞİD'in de bu yönde bir açıklama yaptığı, ancak Cuspert'in öldüğünün kesin olmadığı bildirildi.

Lübnan gazetesi 'Daily Star'da yeralan bir haberde 'Deso Dogg' olarak da bilinen Müslüman rapçi Cuspert'in El-Nusra tarafından gerçekleştirilen bir intihar saldırısında hayatını kaybettiği yeraldı. Suriye'deki muhalif gruplara yakın insan hakları büroları, sözkonusu intihar saldırısında toplam 16 IŞİD savaşçısının öldürüldüğünü bildirdiler.

Cuspert, Almanya'nın başkenti Berlin'de doğmuştu. Alman güvenlik yetkilileri Cuspert'in 2012'den itibaren yeraltına girerek ortadan kaybolduğunu belirttiler. Eski Federal İçişleri Bakanı Hans-Peter Friedrich, Cuspert'in bağlı olduğu Millatu İbrahim derneğini yasaklamıştı. Cuspert'in daha önce de Ebu Talha el-Almani lakabı ile de Suriye'de savaştığı ve ağır yaralandığı bildirilmişti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?