banner39

Breivik trafiğe takılınca...

Norveç'i kana bulayan Breivik'in Utöya adasına giderken trafiğe takıldığı bu sayede aralarında Norveç'in eski Başbakanı Gro Harlem Brundtland'ın da olduğu çok sayıda kişinin hayatının kurtulduğu ortaya çıktı.

Avrupa 31.07.2011, 13:22 31.07.2011, 13:22
Breivik trafiğe takılınca...

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Gerçekleştirdiği saldırılarla Norveç'i kana bulayan Anders Behring Breivik'in Utöya adasına giderken trafiğe takıldığı bu sayede aralarında Norveç'in eski Başbakanı Gro Harlem Brundtland'ın da olduğu onlarca kişinin hayatının kurtulduğu ortaya çıktı.

22 Temmuz günü 77 kişinin ölümüne neden olan Anders Behring Breivik'i sorgulayan Norveç polisi yeni bilgilere ulaştı. Bu bilgilere göre Anders Behring Breivik'i Utöya'ya giderken yolda trafiğe takıldı ve planladığı saatten daha geç bir vakitte adaya vardı. Bu durum kanlı saldırının gerçekleşmesinden bir süre önce adadan ayrılan birçok kişinin hayatının kurtulmasına neden oldu.

Bu kişiler arasında Norveç'in eski Başbakanı Gro Harlem Brundtland da bulunuyor. Adaya İşçi Partisi'nin Gençlik Kollarına üye gençlere konuşma yapmak için gittiği öğrenilen Bundtland'ın, kanlı saldırı gerçekleşmeden bir süre önce adadan ayrıldığı bildirildi.

Brundtland ile birlikte birçok kişinin de adadan ayrıldığı da edinilen bilgiler arasında.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?