banner15

Brüksel'de Halep protestosu

Belçika'nın başkenti Brüksel'de, Suriye rejimi ve Rusya'nın Halep'teki saldırıları protesto edildi. AB kurumları yakınında toplanan göstericiler, Suriye rejimi ve Rusya'nın Halep'teki saldırılarını durdurmasını istedi.

Brüksel'de Halep protestosu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

AB Komisyonu ve AB Konseyi binaları yakınındaki Schuman Meydanı'nda düzenlenen gösteriye 100'den fazla protestocu katıldı. "Halep'i kurtarın", "Halep'teki yasa dışı saldırıları durdurun", "Sessizlik öldürüyor" yazılı dövizlerin taşındığı gösteride, Beşar Esad ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin aleyhine slogan atıldı. Protestoda, bazı göstericiler Suriye'deki ölümlere dikkati çekmek için ceset torbalarına girerek yere uzandı.

Yapılan basın açıklamasında ise Suriye'de binlerce sivilin hayatını kaybettiğine işaret edilerek, savaşın bir an önce durdurulması istendi. Son zamanlarda Halep'in Rusya ve Suriye rejimi uçaklarınca bombalandığı ve bu saldırılarda aralarında çocukların da olduğu çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği ifade edildi. AB'den saldırıları durdurmak için harekete geçmesi talep edilen basın açıklamasında, uluslararası kamuoyundan da destek istendi.

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2016, 11:48
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35