banner15

Brüksel'de operasyon bitti, 16 şüpheli gözaltında...

Brüksel'de polisin akşam saatlerinde başlattığı operasyonlarda 16 kişi gözaltına alındı. Bu kişiler arasında Paris saldırılarına karıştığı iddiasıyla aranan Salah Abdeslam bulunmuyor

Brüksel'de operasyon bitti, 16 şüpheli gözaltında...

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

"Yakın terör tehdidi" alarmının devam ettiği Belçika'nın başkenti Brüksel'de polis ekiplerince akşam saatlerinde başlatılan operasyonlarda, 16 kişi gözaltına alındı.

Çok sayıda polisin katılımıyla Molenbeek, Forest, Anderlecht, Jette, Woluwe-St-Lambert, Schaerbeek'te yapılan operasyonlar, 4 saat sürdü.

Operasyonların ardından düzenlenen basın toplantısında, 22 evin arandığı ve 16 kişinin gözaltına alındığı, ancak bunlar arasında Paris saldırılarına karıştığı iddiasıyla aranan Salah Abdeslam'ın bulunmadığı bildirildi.

Toplantıda, operasyonlar sırasında patlayıcı ve silaha rastlanmadığı, Molenbeek'te bir araca, polisin üzerine sürüldüğü için ateş açıldığı belirtildi.    

ABDESLAM'IN POLİSTEN KAÇTIĞI İDDİA EDİLDİ

Belçika medyası, Abdeslam'ın ülkenin doğusundaki Liege'te polisten kaçtığını ve E40 Otobanı'ndan Almanya istikametine gittiğini öne sürdü. Ancak basın toplantısında bu konuda açıklama yapılmadı, gazetecilerin sorularına da yanıt verilmedi.

Operasyon sırasında Brüksel şehir merkezindeki Grand Place Meydanı'na çıkan bazı yollar kapatıldı, halktan meydana yaklaşmamaları istendi. Bazı araçlar durdurularak, arama yapıldı. En az iki otelde güvenlik önlemi alınıp, müşterilerden dışarı çıkmamaları istendi.

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2015, 10:21
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35