banner39

Bulgaristan'da başbakan yardımcısının eşine ırkçı paylaşım tepkisi

Bulgaristan Başbakan Yardımcısı Donçev'in eşinin, sosyal medyada Roman azınlığa dair kullandığı "Çingenelere uzatılan havuçlar bitti, artık onları sopa gösterme zamanı geldi." ifadeleri tepkilere neden oldu

Avrupa 06.06.2018, 14:49 06.06.2018, 14:49
Bulgaristan'da başbakan yardımcısının eşine ırkçı paylaşım tepkisi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Yeni görevine 4 Mayıs 2017 tarihinde seçilen, Bulgaristan Başbakan Yardımcısı Tomisav Donçev'in eşi Svetlana Donçeva'nın sosyal medyada ırkçı ifadeler içeren paylaşımı büyük tepki gördü.

Donçeva, ülke nüfusunun yüzde 6'sını oluşturan Roman azınlıkla ilgili sosyal medya hesabından "Çingenelere uzatılan havuçlar bitti, artık onları sopa gösterme zamanı geldi." paylaşımında bulundu.

Donçeva'nın paylaşımı şikayet üzerine yayından kaldırıldı.

PAYLAŞIMININ SİLİNMESİNE SERT TEPKİ

Bulgaristan Sanayi Odasında Avrupa Birliği (AB) Fonlarından Sorumlu Bilirkişi olarak görev yapan Donçeva ise paylaşımının silinmesine sert tepki gösterdi.

Olayı "zayıf ve korkak insanların kolay bir eylemi" olarak niteleyen Donçeva, yine sosyal medya hesabındaki paylaşımında, "Bilin ki beni farklı düşünmeye zorlayamazsınız. Kendi aranızda istediğiniz gibi körükleyin birbirinizi. Anonim yazılar yollayın, beni hiç ilgilendirmez. Eylemlerinizle, entegrasyona olan güvenimin, uzun süredir yaşadığım bir aldatmaca olduğuna inanmamı sağladınız." ifadelerini kullandı.

Sosyal medyada kullanıcılarının hedefi olan Donçeva'nın paylaşımı konusunda Başbakan Yardımcısı Tomisav Donçev ise yorum yapmadı.

 

Yorumlar (0)
27
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?