Cam gökdelen çevresini yakıyor

Londra'daki cam gökdelenden yansıyan güneş ışınları, komşu evlerin girişlerini ve caddede park etmiş arabaların plastik kısımlarını yaktı.

Cam gökdelen çevresini yakıyor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İngiltere'nin başkenti Londra'da inşaatı devam eden bir gökdelenin camlarından yansıyan güneş ışınları, yakındaki arabaların plastik parçaları ile yerlerdeki plastik maddeleri yakıyor. Gökdeleni inşaa eden şirket yetkilileri problemi bildiklerini, ancak şu anda yapabilecek bir şeyleri olmadığını bildirdiler. İnşaat şirketi tarafından yapılan açıklamada şu sıralarda her gün yaklaşık 2 saat güneş ışınlarının yansıdığı, tahminlere göre bunun üç hafta daha böyle süreceği belirtildi.

Güneş ışınlarının zararı hakkında inceleme devam ediyor. Bu arada bina yakınında bulunan üç park yeri kapatıldı. Otomobil sahiplerinden birisi Jaguar marka arabasının plastik parçalarının, güneş ışınlarından dolayı eridiğini söyledi. Yine bina yakınındaki bir berber, kapı önündeki paspasın alev alev yanmaya başladığını bildirdi. Berber, inşaata başlanmadan önce bu probleme çözüm bulunması gerektiğini belirtti. Toplam 240 milyon Avroya malolan gökdelen tamamlandığında 37 katlı bir bina olacak.

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2013, 12:05
banner53
YORUM EKLE

banner39