Cameron ile Abbas bir araya geldi

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, İngiltere'nin başkenti Londra'daki temasları çerçevesinde İngiltere Başbakanı David Cameron ile biraraya geldi.

Cameron ile Abbas bir araya geldi

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, İngiltere'ye yaptığı resmi ziyaret çerçevesinde Başbakan David Cameron ve Başbakan Yardımcısı Nick Clegg ile bir araya geldi.

Abbas'ın İngiltere Başbakanlığında Cameron ile yaptığı görüşmenin başından görüntü alınmasına izin verilirken, Clegg ile yaptığı görüşmeye ilişkin açıklama yapıldı.

Açıklamada, Abbas'ın Clegg ile Ortadoğu barış süreci, Suriye'deki kriz gibi konuları ele aldığı bildirildi. Nick Clegg görüşmede, Abbas'ın İsrail Başbakanı Netanyahu ile birlikte Ortadoğu barış süreci görüşmelerini yeniden başlatmak için gösterdiği cesareti vurgulayarak, ülkesinin müzakere sürecine ve bir anlaşmaya varılması için verdiği desteğe dikkati çekti. 

"Uluslararası hukuka aykırı olan İsrail'in yasadışı yerleşim yerleri inşa etmesine güçlü bir şekilde karşı çıktığımızı yineledim" diyen Clegg, bölge halkının ihtiyacı olan kalıcı barışa ulaşmak için mevcut müzakerelerden yararlanılması gerektiğini ifade etti. 

Abbas görüşmelerinin ardından İngiltere'deki resmi temaslarını tamamlayarak, Fransa'ya hareket etti.

Kaynak: AA

 

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2013, 23:45
banner53
YORUM EKLE

banner39