banner39

'Cameron, İngiltere'ye geri alınmasın' imza kampanyası

"Change.org" sitesinde, Cameron'ın ülkeye geri alınmaması için başlatılan imza kampanyasına şimdiye kadar 27 bin 938 kişi destek verdi

Avrupa 29.03.2016, 14:37 29.03.2016, 14:37
'Cameron, İngiltere'ye geri alınmasın' imza kampanyası

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İngiltere Başbakanı David Cameron'ın Paskalya tatilinden sonra ülkeye geri alınmaması için başlatılan imza kampanyasına şimdiye kadar 27 bin 938 kişi destek verdi.

Dünyadaki sosyal ve siyasi konularla ilgili online imza kampanyalarının başlatıldığı "Change.org" sitesinde yer alan imza kampanyasında, "David Cameron ülkenin kısa, orta ve uzun vadeli çıkarları için açık tehdit oluşturmaktadır. Birleşik Krallık, Cameron'ın Lanzarote'deki tatilinin ardından ülkeye dönüşüne izin vermemelidir" ifadesi kullanıldı.

İngiltere İçişleri Bakanı Theresa May'e hitaben, Cameron'ı ülkeye geri almaması için, gazeteci ve eski sağlık danışmanı Kerry-Anne Mendoza tarafından başlatılan imza kampanyasına şimdiye kadar 27 bin 938 kişi imza koydu.

Cameron, birkaç hafta önce yaptığı açıklamada, İngiliz halkına, selden etkilenen ülkesinin kuzeyinde paskalya tatilini geçirmelerini tavsiye etmişti. Liberal Demokrat Parti'nin lideri Tim Farron, "Cameron'ın kendi tavsiyesini kendisi dikkate almayarak paskalya tatilini İspanya'da geçirmeyi tercih etmiştir" dedi.

banner53
Yorumlar (0)
27
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?