banner39

Cameron'ın suçladığı imam özür bekliyor

İngiltere Başbakanı Cameron’ın IŞİD’i desteklemekle suçladığı imam, yapılan asılsız açıklamanın ardından işini kaybettiğini söyleyerek Cameron'dan özür beklediğini söyledi

Avrupa 30.04.2016, 10:00 30.04.2016, 10:00
Cameron'ın suçladığı imam özür bekliyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İngiltere Başbakanı David Cameron’ın IŞİD’i desteklemekle suçladığı imam Suliman Gani, Başbakan'ın açıklamalarının ardından aşırı sağ grupların hedefi haline gelmekten endişe ettiğini söyledi.

İngiliz parlamentosunun alt kanadı Avam Kamarasında 20 Nisan’da yapılan "Başbakan'a Sorular" oturumunda Cameron’ın hedefi haline gelen Gani, AA muhabirinin sorularını yanıtladı.

Cameron’ın hakkındaki iddialarının ardından İngiltere’nin en çok konuşulan kişilerinden biri haline gelen Gani, "Kendimi güvende hissetmiyorum. Ailemin, çocuklarımın güvenliğinden de endişeliyim. Sağcıların, İslamofobiklerin saldırısına uğramam kuvvetle muhtemel." dedi.

İŞİNİ KAYBETTİ

SOAS Üniversitesinde İslam Çalışmaları bölümünde yüksek lisans ve yakın zamana kadar Tooting İslam Merkezi'nde imamlık yaptığını, 18 yıldır Londra’da yaşadığını anlatan Gani, Cameron’ın açıklamalarının ardından bir televizyon kanalındaki işini kaybettiğini söyledi.

Geçen ocak ayında verdiği son konferansın başlığının "IŞİD Belası" olduğunu dile getiren Gani, terör örgütünü bu kadar açık bir şekilde lanetlemesine karşın böyle bir suçlamayla karşı karşıya kalmasına anlam veremediğini söyledi.

ÖZÜR BEKLİYOR

"Başbakan'ın özür dilemesini talep ediyorum" diyen Gani, muhalefet lideri Jeremy Corbyn’den de konuyu parlamentonda gündeme getirmesini istedi.

Gani, "Bütün içtenliğimle İşçi Partisi Lideri Corbyn’in bu ülkenin bir vatandaşı olarak benim adıma bir özür talep etmesini rica ediyorum." dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?