banner39

Cami yanındaki paçacı dükkanı şikayet edildi

Batı Trakya'nın Dedeağaç Belediyesi'nde camiye komşu paçacı dükkanından gelen kokular üzerine Kamu Sağlığı Dairesi'ne şikayet mektubu gönderildi

Avrupa 25.09.2018, 15:40 25.09.2018, 16:30
Cami yanındaki paçacı dükkanı şikayet edildi

Yunanistan'da Türklerin yoğun olarak yaşadığı Batı Trakya bölgesindeki Dedeağaç’ta cami yakınındaki paça çorbası yapan lokantadan gelen kötü kokular cami cemaatinin şikayetine neden oldu.

Dedeağaç Belediyesinde Anadilleri Türkçe –Dinleri Müslüman Olan Vatandaşların Dayanışma ve Kalkınma Spor ve Kültür Derneği Başkanı Yaşar Dağlı, Evros Kamu Sağlığı Dairesine gönderdiği mektupla durumu yetkililere bildirerek, çözüm bulunmasını talep etti.

Azınlıkça haber sitesinde yer alan mektupta “Dimokratias caddesi üzerinde bulunan paçacı dükkanının atıklarının, birkaç haftadır dükkanın hemen arka kısmında bulunan camide dayanılması güç kokulara sebebiyet verdiği” ifade edilirken, Azınlıkça’nın haberine göre caminin bulunduğu alanda Dedeağaç Azınlık İlkokulunun da bulunduğu ve onlarca öğrencinin bu kötü duruma maruz kaldığı kaydedildi.

Yaşar Dağlı konuyu yetkili dairelere bildirdiklerini ifade ettiği mektubunda “Amacımız mağaza sahibinin cezalandırılması değil, iyi komşuluk çerçevesinde olabildiğince az külfetle çözüme kavuşturulmasıdır. Lağımın temizlenmesi için bazı girişimler yapıldı ancak sorun çözülemedi. Yetkililerden bu önemli sorunun bir an önce çözülmesini talep ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: www.dunyabulteni.net

Yorumlar (0)
25
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?