CAS, Fenerbahçe'nin cezasını onayladı

Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi, Fenerbahçe'ye verilen cezayı onayladı

CAS, Fenerbahçe'nin cezasını onayladı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi, Fenerbahçe Futbol Kulübü'ne şike iddiaları nedeniyle verilen cezayı haklı buldu. Mahkeme, Fenerbahçe'nin 2 yıl Avrupa'dan men edilmesi cezasını onayladı. Bu kararın ardından UEFA acil olarak toplanma kararı aldı.

Fenerbahçe Kulübü'nün, UEFA Disiplin Kurulu'nun verdiği Avrupa kupalarından iki yıl men cezasıyla ilgili, Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'ne (CAS) yaptığı başvuru için karar verildi. CAS iki yıllık men cezasını onarken karar resmi internet sitesinden şöyle duyuruldu:

"UEFA, Fenerbahçe Spor Kulübü'nün UEFA kulüp turnuvalarından şike suçlaması nedeni ile 2 sezon men etmişti. Türk kulübü bu karar üzerine CAS'ta temyize gitti ve tarafların arasındaki anlaşma gereği CAS, hızlandırılmış prosedürün uygulanacağı bir takvim belirleyip Türk kulübü ile ilgili UEFA kararını erteleyerek, CAS'taki temyizin sonucu belli olana kadar bu sezonki Şampiyonlar Ligi ön eleme turlarına katılmasına karar verdi. CAS Genel Merkezi'nde 2 gün süren duruşmalar 21 ve 22 Ağustos 2013'te yapıldı. UEFA kararı çerçevesinde ki bu karar CAS tarafından da onandı. Fenerbahçe Spor Kulübü, UEFA kulüp turnuvalarından 2 sezon süre ile men edilmiştir."

CAS, detaylı açıklamayı ise yarın kararı Fenerbahçe Spor Kulübü'ne bildirdikten sonra yine kendi sitesinden duyuracak.

UEFA MEMNUN

UEFA resmi sitesinden yapılan açıklamada; CAS'ın bugün verdiği karar ile Fenerbahçe'nin başvurusunu reddetmesini memnuniyetle karşıladığını bildirdi.

Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2013, 13:43
banner53
YORUM EKLE

banner39