Cebit başarıyla sonuçlandı

Cebit fuarı başarıyla tamamlandı, 4200 üretici şirketin büyük çoğunluğu aldıkları siparişlerden dolayı çok memnun olduklarını bildirdi

Avrupa 07.03.2011, 14:57 07.03.2011, 14:57
Cebit başarıyla sonuçlandı

Mucahid Yıldız – Dünya Bülteni / Almanya

Alman Enformasyon Tekniği Birliği ‘Bitkom’ ve ‘Alman Fuar AG’ bu yılki CeBIT fuarının çok başarılı geçtiğini bildirdi. Bitkom Başkanı August-Wilhelm Scheer, fuara katılan 4200 firmadan büyük çoğunluğunun beklenenden çok daha fazla siparişler aldıklarını, fuar sonrası ticaretlerinin de büyük oranda arttığını söyledi. Fuarı düzenleyen ‘Messe AG’ de bu yılki fuara geçen yıldan daha fazla ziyaretçinin katıldığını açıkladı.

Fuar Yönetim Kurulu Başkanı Ernst Raue, bu yılki CeBIT’in ilk dört günündeki ziyaretçi sayısının geçen yılki tüm ziyaretçi sayısından daha fazla olduğunu belirtti. Raue geçen yılki CeBIT’te tarihi bir düşüş yaşadıklarını ve fuarın ilk yapıldığı 1986’da olduğu gibi 334 bin kişi tarafından ziyaret edildiğini söyledi.

CeBIT’e bu yıl 70 ülkeden 4 bin 200’den fazla şirket katıldı. Katılanlar arasında bir süre ara vererek yeniden dönen Oracle, HP, Xerox, Canon, Epson ve Siemens de vardı. Bu seneki partner ülke Türkiye’den katılan 90 şirket 5 büyük salonda ürünlerini tanıttı. Türk şirketleri de fuarın başarılı olduğunu ve beklediklerinden daha fazla uluslararası ziyaretçilerle görüşme imkanı bulduklarını söylediler.

Fuar Yönetim Kurulu Başkanı Raue’nin verdiği bilgiye göre CeBIT’e tüm dünyadan 500’ün üzerinde uluslararası bilgisayar firması temsilci gönderdi. Bu dev şirketlerin toplam ciroları yıllık 50 Milyar Avro’dan fazla. Raue bu yıl CeBIT’in yatırım hacminin geçen yıla oranla yüzde 20 artış gösterdiğini, toplam 7 milyondan fazla ticari bağlantının sağlandığını kaydetti. Bir dahaki CeBIT fuarı 6 ile 10 Mart 2012 tarihleri arasında yapılacak.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?