banner39

Cenevre'de muhalefetten otel resti

Cenevre-2 Konferansı'nın ikinci tur görüşmeleri için İsviçre'de bulunan Suriye muhalefeti heyetinin yer ayırttıkları otelde Beşar Esed'in kuzeni Rami Mahluf'un hissesi olduğunu öğrenince rezervasyonlarını iptal ettirdiği ortaya çıktı

Avrupa 11.02.2014, 17:52 11.02.2014, 17:52
Cenevre'de muhalefetten otel resti

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Cenevre-2 Konferansı'nın ikinci tur görüşmeleri için İsviçre'de bulunan Suriye muhalefeti heyetinin, yer ayırttıkları otelde Beşar Esed'in kuzeni Rami Mahluf'un hissesi olduğunu öğrenince rezervasyonlarını iptal ettirdiği ortaya çıktı.

Suriye'deki krize çözüm bulmak amacıyla düzenlenen konferansın ikinci tur görüşmeleri için Cenevre'ye giden muhalefet heyeti, yerleştikleri Royal otelinde Esed'in kuzeni ve Suriye'nin en zengin işadamı Rami Mahluf'un hissesi olduğunu öğrenince otellerini değiştirdi. 

Yurt içinde ve dışında Esed ailesinin parasını işleten Mahluf'un hissesi olan Royal'de kalmak istemeyen muhalefet heyeti, İntercontinental oteline geçti.

Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu (SMDK) üyesi ve muhalefet heyetinin  basın ekibi başkanı Munzır Akbıyık, Cenevre'nin merkezindeki otelin işadamı Ömer Danyal tarafından yönetiliyor gibi göründüğünü ancak Esed ve Mahluf'un parasıyla işletildiğini ifade etti.

Cenevre-2 Konferansı'nın ilk tur görüşmeleri boyunca muhalefet Royal otelinde kalmış, muhalefet heyeti üyeleri otelde yaptıkları toplantılarda görüştükleri konuların Esed rejimine sızdırıldığı yönünde şikayetlerde bulunmuştu.

Cenevre-2 Konferansı'nın kulislerinde, rejimin Cenevre-2 Konferansı görüşmelerinin yapıldığı toplantı odalarına bilgi edinmek için istihbarattan bazı kişileri yerleştirdiği, otelin değiştirilmesinin ise İsviçre istihbaratının önerisi olduğu söylentileri dolaşıyor. Akbıyık ise Royal otelinin İsviçre hükümetinin teklifi üzerine seçildiğini ileri sürüyor.

banner53
Yorumlar (0)
25
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?