banner39

Çipras önce Kıbrıs'a ardından Avrupa'ya gidecek

Yunanistan'ın yeni başbakanı Çipras yarın yapacağı Güney Kıbrıs seyahatinden sonra Salı günü Roma'ya, Çarşamba günü ise Paris ve Brüksel'e gidecek

Avrupa 01.02.2015, 17:16 01.02.2015, 17:16
Çipras önce Kıbrıs'a ardından Avrupa'ya gidecek

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras’ın, yurtdışına ilk ziyaretini yarın Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’ne (GKRY) yapacağı bildirildi.

Alınan bilgiye göre, yarın başlayacak temasları kapsamında ilk ziyaretini GKRY'ye yapacak Çipras, Salı günü İtalya, Çarşamba günü de Paris ve Brüksel’i ziyaret edecek.

Çipras, Kıbrıs programı kapsamında, GKRY’de Rum Lider Nikos Anastasiadis ile bir araya gelecek. Daha sonra Rum meclisinin özel oturumunda konuşma yapacak Çipras, temasları sırasında, Rum siyasi partilerinin liderleriyle de ayrı ayrı görüşecek.

Avrupa’daki temasları kapsamında ise İtalya Başbakanı Matteo Renzi, Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande ve Avrupa Komisyonu Başkanı Jean Claude Juncker ile biraraya gelmesi beklenen Çipras, Avrupalı liderlere yeni Yunan hükümetin borçlar konusundaki düşüncelerini aktaracak. Çipras'ın Avrupa temasları sırasında ortak bir yol bulunması için Avrupalı liderlere hükümetinin yeni bir kurtarma programı hazırlamasına zaman tanınmasını için destek istemesi öngörülüyor.

banner53
Yorumlar (0)
14
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?