Danimarka'dan göçmenlere ilanlı uyarı

Danimarka'nın yeni azınlık hükümeti göçmen akışını durdurmak için Türkiye ve diğer geçiş ülkelerindeki gazete ve TV kanallarına, " Ülkemizde sosyal ve ekonomik yardımların yarıya düşürüldüğünü anlatırsak belki Danimarka’ya gelmekten vazgeçerler" diyerek ilan vermeye hazırlanıyor

Danimarka'dan göçmenlere ilanlı uyarı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Danirmarka hükümeti, Avrupa Birliği içerisinde gittikçe büyük bir sorun olmaya başlayan göçmen ve mülteci sorunlarıyla ilgili ‘hiç denenmemiş’ bir adım atmaya hazırlanıyor.

Danimarka’da 17 Haziranda yapılan genel seçimlerin ardından azınlık hükümeti kuran Liberal Parti, ülkeye daha çok mülteci gelmesini önlemek için gazete ve televizyon ilanlarına başvurmaya hazırlanıyor.

GAZETE VE TV İLANLARIYLA ÖNLENEBİLİR

DHA'ndan bildirilen haberde, Uyum Bakanı İnge Stojberg, Türkiye başta olmak üzere mültecilerin Avrupa’ya geçiş ülkesi olarak kullandıkları ülkelerde gazete ve TV kanallarına verilecek ilanlarla, mültecilerin Danimarka’ya gelmelerini önleyeceklerini söyledi.

YARDIMLARIMIZI YARIYA DÜŞÜRDÜK, BELKİ GELMEKTEN VAZGEÇERLER

Devlet televizyonu DR’ye konuşan İnge Stöjberg “Türkiye gibi ülkelerde insan kaçakçıları bizim alacağımız kararları takip ediyor olabilir. Böylece Avrupa’ya gönderdikleri mültecileri, bizim sosyal ve ekonomik yardımlarımız hakkında bilgilendiriyorlar. Mülteciler de kendilerine cazip gelen imkanlara göre ülke seçiyorlar. Mültecilerin Danimarka, İsveç, Norveç, Almanya gibi ülkelere gelebilmek için zorlukları göze alarak birçok ülkeden geçmeleri çok ilginç. Türkiye ve diğer geçiş ülkelerindeki gazete ve TV kanallarına verilecek anonslarda, ülkemizdeki imkanların artık eskisi gibi olmadığını, örneğin sosyal ve ekonomik yardımların yarıya düşürüldüğünü anlatırsak belki Danimarka’ya gelmekten vazgeçerler” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2015, 00:33
banner53
YORUM EKLE

banner39