banner15

Depremler Üsküp halkını sokağa döktü

Makedonya'nın başkenti Üsküp'te son iki gündür etkili olan depremler nedeniyle tedirgin olan halk geceyi sokaklarda, parklarda ve araçlarında geçiriyor

Depremler Üsküp halkını sokağa döktü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Makedonya'nın başkenti Üsküp ve çevresinde son iki gündür hissedilen depremler, halkı tedirgin etti.

ABD Jeoloji Merkezine göre 11 Eylül'de Üsküp yakınlarında 5,3 büyüklüğündeki depremin ardından çok sayıda artçı sarsıntının hissedildiği kentte halk, geceyi sokaklarda, parklarda veya araçlarında geçiriyor.

Üsküplü Kenan Bekir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, son iki gündür sıkça hissedilen depremler nedeniyle korku ve tedirginlik içinde olduklarını aktardı.

Önceki gün yaşanan depremin, 1963 yılında meydana gelen ve binin üzerinde insanın öldüğü depremden sonraki en büyük deprem olduğuna işaret eden Bekir, insanların bu nedenle korku ve stres içinde olduğunu, iki gecedir evde değil, parklarda sabahladığını anlattı.

Bir başka Üsküplü Ribana Mirsada da başta çocuklar olmak üzere herkesin korku ve panik içinde olduğunu anlatarak, "Depremler nedeniyle çocuklar çok korkuyor. Biz yetişkinler de bu durum nedeniyle tedirginlik içindeyiz." dedi.

Üsküp'te, 26 Temmuz 1963'te meydana gelen 6,1 büyüklüğündeki depremde bin 70 kişi hayatını kaybetmişti.

Üsküp'teki son depremde can kaybı olmazken, yüzden fazla kişi tıbbi yardım için hastanelere başvurdu, bazı ev ve iş yerlerinde maddi hasar meydana geldi.

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2016, 12:19
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35