banner15

Dilencileri aşağılayan PSV taraftarlarına ceza

PSV, söz konusu taraftarlardan 4'üne 1 ila 3 yıl arasında stada giriş yasağı verdi

Dilencileri aşağılayan PSV taraftarlarına ceza

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Hollanda Birinci Futbol Ligi (Eredivisie) ekiplerinden PSV Eindhoven, 15 Mart’ta İspanya’nın başkenti Madrid’de UEFA Şampiyonlar Ligi'nde oynanan Atletico Madrid maçı öncesinde göçmen kadın dilencileri aşağılayıcı hareketlerde bulunan taraftarlardan dördünü cezalandırdı.

Kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada, olaya karıştıkları saptanan 4 kişiye 1 ila 3 yıl arasında değişen oranlarda stada giriş yasağı cezası verildiği belirtildi.

PSV’nin imajını zedeledikleri için söz konusu kişilere yönelik yaptırımda bulunulduğuna değinilen açıklamada, bu tür durumlarda verilen en yüksek cezanın 3 yıl stada giriş yasağı olduğu kaydedildi.

Verilen cezanın sözü geçen kişilerce de kabul edildiğine yer verilen açıklamada, taraftarların yaşanan hadiseden dolayı çok üzgün oldukları ifade edildi.

Olaya karışanlarla konuştuklarını belirten PSV Genel Direktörü Toon Gerbrands ise, bu kişilerden birisinin işini kaybettiğini aktardı.

Gerbrands, PSV’nin Avrupa’daki imajının geri kazanılması için çaba harcayacaklarını kaydetti.

Atletico Madrid ile PSV Eindhoven arasında 15 Mart Salı günü oynanan UEFA Şampiyonlar Ligi maçı öncesinde bir grup Hollandalı taraftar, meydanda oturdukları bir kafeteryada yanlarına gelen ve para dilenen kadınlara küçük düşürücü hareketler yapmıştı.

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2016, 19:07
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48