banner15

Ege'de göçmen botu battı; 2 çocuk öldü

Ege'de İstanköy'e giden göçmenlerin bulunduğu botun batması sonucu iki çocuk öldü

Ege'de göçmen botu battı; 2 çocuk öldü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Muğla'nın Bodrum ilçesinden Yunanistan'ın İstanköy (Kos) Adası'na geçmek için denize açılan Suriyeli göçmenlerin içinde bulunduğu bot battı, 2 çocuk öldü. 

İstanköy Adası'nda yayın yapan 'www.kostoday.com' adlı sitenin haberine göre; Bodrum'dan İstanköy'e geçmeye çalışan kaçakların içinde bulunduğu üç lastik bottan biri battı. Yaklaşık 30 Suriyeli, denizde ölüm kalım savaşı verdi, 2 çocuk ise öldü. Yaklaşık iki saat can yelekleriyle mücadele veren göçmenler, Yunan Sahil Güvenlik ekiplerince kurtarıldı. 

Göçmenlerden Samiha Faren o anları, adadaki basın mensuplarına anlattı. Kişi başına 1200 dolar verdiklerini ve denize açıldıklarını belirten anne Faren, "Adanın ışıkları görünmeye başlamıştı, ancak botumuz su alıyordu. Geri dönelim diyenler oldu. Denize düştüğümüzde hava ve su çok soğuktu, üşümeye başladık. Gecenin karanlığında çığlıklar birbirine karışıyordu. Diğer iki bottan uzaktaydık. Karaya doğru yaklaşık iki saat yüzdük, ardından Yunan Sahil Güvenliği bizi kurtardı. Kurtulduğumuza hala inanamıyoruz. Allah oğlumu ve eşimi bana bağışladı" dedi.

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2015, 16:25
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35