banner15

Emwazi'nin yardımcısı İstanbul'da yakalandı

Batı basınında "Cihatçı John" olarak bilinen Emwazi'nin yardımcısının İstanbul polisi tarafından yakalandığı ileri sürülüyor

Emwazi'nin yardımcısı İstanbul'da yakalandı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

IŞİD'in elindeki rehineleri öldürmekle dünya kamuoyunda  "Cihatçı John" kakabıyla tanınan Emwazi’nin içinde bulunduğu otomobil, İncirlik’ten kalkan İHA tarafından vuruldu. Yardımcısı Aine Ledley Davis ise İstanbul’da yakalandı.

Adana’daki İncirlik Üssü’nden önceki gece saat 23.40 sıralarında kalkan ABD’ye ait bir İHA (insansız hava aracı), Suriye’nin Rakka kentinde hareket halindeki bir otomobili füzeyle vurdu. Ölenlerden birinin  Emwazi olduğu öne sürüldü.

Emwazi’yi hedef alan “nokta hedefli” bir hava operasyonu düzenlendiğini doğrulayan Pentagon Sözcüsü Peter Cook “Sonuçları değerlendiriyoruz” demekle yetindi.

Öte yadan İstanbul polisi de IŞİD’in 2 ayrı hücresine yönelik operasyon düzenledi. İstanbul’un 6 ilçesinde 20 adrese eşzamanlı olarak şafak vakti gerçekleştirilen baskınlarda örgütün 4 üyesi yakalandı.

Silivri’deki operasyonda yakalanlardan birinin Emwazi'nin yardımcısı İngiliz vatandaşı Aine Ledley Davis’in olduğu öne sürüldü.

Reuters Haber Ajansı da yakalanan kişinin Suriye’de yabancı mahkûmlardan sorumlu Aine Ledley Davis olduğunu duyurdu.

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2015, 09:56
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35