banner39

Erdoğan'ın danışmanı Alman medyasını tehdit etti iddiası

Alman basınında Yiğit Bulut'un Alman medyasına yönelik yazıları atrtışılıyor

Avrupa 03.06.2014, 17:59 03.06.2014, 19:04
Erdoğan'ın danışmanı Alman medyasını tehdit etti iddiası

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Alman basınında çıkan haberlerde, Başbakan Erdoğan'ın danışmanlarından Yiğit Bulut'un 'Star' gazetesinde kaleme aldığı bir makalede, Alman medyasından bir kısmının organik bağlantılarının incelenmesi gerektiğini yazdığı belirtilerek, bunun Alman medyasına karşı bir 'intikam' tehdidi olduğu yorumları yapıldı.

Somut örneklerin verilmediği bildirilen Bulut'un makalesinde, Alman medyasının Türk devletine, hükümetine ve Başbakanına böyle utanmadan saldıramayacağını ifade ettiği aktarıldı. 'Bild' gazetesi ve haftalık 'Spiegel' dergisinde Mayıs sonunda çıkan haberlerin, hükümet yanlısı birçokları tarafından kızgınlıkla karşılandığı kaydedildi. Sözkonusu Alman yayın organlarında, Erdoğan'ın Köln ziyareti öncesi yayınlanan birçok haberlerde Erdoğan'ın Almanya'ya gelmemesi gerektiği ve burada istenmediği dile getirilmişti.

Bulut'un Alman medyasının bir kısmıyla Türkiye'deki bazı yayın kurumları arasındaki organik bağın araştırılması talebi, Alman basını tarafından, Bild gazetesini çıkaran 'Axel-Springer' yayınevi ile Doğan Medya grubu arasındaki bağlantıların araştırılması olarak algılandı.

Yorumlar (0)
26
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?